קטעים מהתקשורת

 

על הספר "ססקצ'ואן"

"ספר חדש של סיפורים קצרים בהוצאת מרנגא, מביא לנו את שרון בוטאלה, סופרת נוספת, משלל הסופרות הקנדיות שצומחות מן השלגים בארץ הענק הזו.- - - - - אותו חוט של עצב עובר בספרה של בוטאלה כמו בספרים שקראתי של הסופרות מונרו ואטווד. זו מן הסתם השפעתו הנוגה של הטבע, שבו השלג הוא בעל נוכחות חזקה וקובעת. אלה הם החיים, עם רוחות קשוחות היוצרות אנשים קשוחים בעלי כושר הישרדות מופנמים שאינם מתלוננים."

שולמית קיסרי – ניוז 1, מרס 2015

"בוטאלה, מצליחה להעביר את תחושת הבדידות, את חוסר האונים לפעמים ואת עולמן של נשים אילו המתמודדות עם מגוון בעיות."

שרה מלול - אתר נוריתה, מרס 2015

"בוטאלה כותבת בבטחה, בחישוף סדר יום לא מאושר, בלי הרפיות מהורהרות.- - - - - הנשים שלה חיות בעולם גברי שחובר לנוף שומם ולאקלים נטול רחמים. נשים אלה בודדות גם כשהן נשואות, והן נאבקות או מפרפרות, לא רגועות."

תלמה אדמון - מוסף מעריב, מרס 2015

“ססקצ’ואן הוא אוסף סיפורים קצרים שבמרכזם נשים, הנקלעות למצבי חיים מאתגרים ותובעניים, וכולם כתובים להפליא ומתורגמים היטב. אף שאינני חובבת גדולה של אסופות סיפורים קצרים, נהניתי מאוד לקרוא את ספרה של שרון בוטאלה, המתגלה כסופרת מצוינת."

עטרה אופק - אתר מרמלדה, מאי 2015

 


על הספר "חזות מהוגנת"

"כל כך נהניתי מהספר הזה, שלא רציתי שיגמר. ספרות נשית במיטבה, שיש לה קול רם וצלול ואמירה בוטחת ואמיצה, על נשים בכלל ועל נשים וגברים בחברה. כן. יש ספרות נשית טובה, לעתים אף מצוינת וטוב שהיא תשמע ותקרא. זו ספרות מובילה, שיש לה כוח להופיע בדיוק בזמן הנכון, עם האצבע המורה,על המקום הנכון. מומלץ מאוד מאוד מאוד!!! "

דורית ישראל – אתר נוריתה, יולי 2013

"הספר כתוב היטב, הסיפורים מלאים טוויסטים פסיכולוגים והם מציגים התמודדות של נשים עם מצבים לא תקינים ותגובות היוצאות מפרופורציות. הסיפורים מעניינים ברובם וכל סיפור עומד בפני עצמו. למרות שהסיפורים קצרים, הדמויות עגולות ומורכבות, האווירה מועברת באופן מושלם והדמויות חיות ועזות כחיים עצמם."

קרולין זרעוני – אתר נוריתה, ספטמבר 2013


 

על הספר "על תקוה ואהבה"

"קשה לבחור בין 12 הסיפורים בקובץ הזה את היפה ביותר, פשוט משום שכולם יפים ומעידים על טעמה הטוב של העורכת שליקטה אותם."


מתוך המדור "בקצרה" של עלית קרפ, המוסף "ספרים" עיתון הארץ, ספטמבר 2009

 


"המשימה שעומדת בפני כל מחבר של סיפור קצר - הוא צריך לרגש, לרתק וליצור הזדהות עם גיבוריו, תוך שהוא עובד עם מינימום של כלים ומרחב.הרעיון המרכזי הוא לזהות את מורכבות הסיטואציה דרך הסאב-טקסט. על פניו, מדובר באירועים ובתרחישים יומיומיים, כשמתחת לפני השטח רוחשים זרמים מאיימים שאמורים לחדור למוחו של הקורא.חלק מהסיפורים אכן מעבירים את העוצמה הזו. ויווט קיידי היא בינגו של בחירה.... סיפוריה הם סיפורים חדים שגורמיםלעצור, לחשוב קצת ורק אז להמשיך לקרוא. . הסיפור הטוב ביותר, לטעמי, הוא "עירונים" של מרי בורסקי, המובא מנקודת מבטה של ילדה כפרית, שמשפחתה מארחת את הדודה העירונית רוז, המגיעה לביקור עם בעלה החדש."

דוד רוזנטל, וואלה-תרבות, נובמבר 2009

 

"אמריקה הצפונית הולידה את מיטב כותבי הסיפור הקצר בימינו. אולי זה התאפשר בזכות סדר יום רענן ופתיחות חסרת מבוכה כלפי פרטי החיים הכמו-מובנים מאליהם, בנוסף להיתר לתעוזה אישית.בסיפור הקצר נקלע הקורא לעצם השינוי שעובר הגיבור. סיפור קצר טוב כשהוא מדייק ומסופר לפי תומו. אסור שהמאמץ להשגת העידון והפשטות יהיה ניכר. רוב סיפורי הקובץ אכן עונים לדרישות אלה, עצם הוצאת הספר לשוק שאינו מכבד את הסיפור הקצר, ראוי לכל שבח."

תלמה אדמון, מועדון תרבות, מעריב דצמבר 2009

 

"תהא העמדה אשר תהיה, עובדה אחת ברורה: לסיפור הקצר יש פחות ופחות ביקוש בשוק הספרים, ופחות ופחות מו"לים ששים להשקיע בקבצים כאלה. והנה, דווקא במציאות הזו קמה הוצאת ספרים קטנה, מרנגא שמה, שמטרתה המוצהרת היא הוצאת קבצי סיפורים קצרים (וספרי מתנה), מתוך אמונה כי דווקא הסיפור הקצר הולם יותר את טווח הקשב של קוראים בעידן של חיים בקצב מטורף. אם היא צודקת וכל האחרים טועים - ימים יגידו. בינתיים יש לחובבי הז'אנר כתובת נוספת לחפש בה את מה שאהבו, שהולך ונעלם מהמדפים."

אורית הראל - המדור תרבות ובידור באתר "מוטקה", דצמבר 2009

 

"... כמו בחיים, הדברים לא תמיד פשוטים כמו שהם נראים והגיבורים עוברים תהפוכות שונות, ודרמות מתחוללות כל הזמן. התיאורים בספר בחלק מהסיפורים מאוד מיוחדים ואפשר ממש להיכנס לתוך אווירת הסיפור דרכם... מי שאוהב סיפורים קצרים ומהנים ימצא כאן את מבוקשו."

סיגי קדוש באתר "הבלוג של נוריתה" אוקטובר 2009


 

על הספר "עד שיצא עשן"

"אינני יודע איך לסווג את הספר שלפנינו, אך התחושה הכללית היא של אופטימיות ההולמת אגדה.העולם הוא בהחלט מיוסר, ומבהיל, אך הסופר רשאי, ואולי גם מוכרח, לברוא עולם שיש בו איזה סדר פנימי, איזה הגיון אנושי, הגיון שקורות העולם מתחמקות ממנו תדיר. זהו, כנראה, הקסם שבאגדות, וזה סוד קסמם של הסיפורים בקובץ. זהו, ספר מושקע מאוד ומלא חן, שכל "שפוט" על האות הכתובה ישמח לקבל אותו שי מאוהביו"

משה גרנות על ספרה של דורית אורגד, "עד שייצא עשן", הוצאת מרנגא, 2005